Text: Tambah BesarText: AsalText: Tambah Kecil

Pengurusan Atasan Pengurusan Atasan
Direktorat


Dr Alvin Chai Lian Kuet
Pemangku Pengarah Pertanian Sarawak


 082-447632/082-441000 ext. 120
082-447639
chailk@sarawak.gov.my



Ngab Dollah bin Salam
Timbalan Pengarah
(Komersialisasi)


 

 

082-311761

082-445080
ngabds@sarawak.gov.my



Gavin Anak Aloysius Dom
Pemangku Timbalan Pengarah (Modenisasi)


 


082-311625/082-313472 /082-441000 ext. 210

082-440202
gavinad@sarawak.gov.my
Sektor Komersialisasi

Bahagian Tanaman & Pembangunan Wilayah



Ronald anak Ripid
Ketua Penolong Pengarah

  082-319854 / 082-441000 ext. 150
082-440202
ronaldr@sarawak.gov.my
Bahagian Tanaman Komoditi



Dominic anak Chunggat
Penolong Pengarah

 082-447597
082-311679
dominicc@sarawak.gov.my

Bahagian Perikanan Darat




Hj. Hariffin bin Awang Bini
Pemangku Ketua Penolong Pengarah


  082-311051/082-441000 ext. 248

082-440703
hariffib@sarawak.gov.my


Bahagian Institusi Peladang




Gilbert anak Igi
Pemangku Ketua Penolong Pengarah

 

082-312403/082-441000 ext. 112

082-440689
gilberti@sarawak.gov.my

Bahagian Industri Asas Tani & Ekonomi Keluarga


Magdalene Lungan Ajang
Timbalan Pengarah

  082-319906/082-441000 ext. 238
082-443017
magdalla@sarawak.gov.my
Sektor Modenisasi
Bahagian Penyelidikan & Pembangunan Tanaman


Dr. Wong Mee Hua
Ketua Penolong Pengarah


 082-611172

082-611178
wongmh1@sarawak.gov.my
Cawangan Biosekuriti Tumbuhan Dan Kuarantin



Gasing anak Nyalau
Ketua Penolong Pengarah

 082-255845
082-413163
gasingn@sarawak.gov.my
Cawangan Pengurusan Tanah



Radziah Binti Jack
Penolong Pengarah

 082-429622
082-429624
radziahj@sarawak.gov.my
Cawangan Infrastruktur & Mekanisasi


Gavin anak Aloysius Dom

Penolong Pengarah

 

082-429496

082-414711
gavinad@sarawak.gov.my

Sektor Khidmat Pengurusan




Bahagian Sumber Manusia




Hajah Hajiah binti Idris
Ketua Penolong Pengarah


  082-447827/082-441000 ext. 127

082-446039
hajiahi@sarawak.gov.my
Institusi Latihan:
Institut Pertanian Sarawak


Massumi Binti Bojeng
Pengetua


 082-611341

082-611662
massumi@sarawak.gov.my
Cawangan Inovasi & Kualiti


Mohamad Mohtar bin Ali
Penolong Pengarah

  082-312466
  082-447821
mohtar@sarawak.gov.my
Cawangan Pengurusan Kewangan & Aset



Abang Ramblee Bin Abang Khaider
Akauntan Kanan


 082-311335/082-441000 ext. 115

082-319839
rambleek@sarawak.gov.my
Cawangan Korporat & Komunikasi



Rosahhajah binti Mohidi
Penolong Pengarah


 082-414712

082-413163
rosahham@sarawak.gov.my


Bahagian Perancangan Strategik & Penyelarasan


Benedict Teo Chung Beng
Pemangku Ketua Penolong Pengarah

 082-447728/082-441000 ext 170

082-445080
benedtcb@sarawak.gov.my
Ketua Pejabat Pertanian Bahagian
Pejabat Pertanian Bahagian Kuching


Mohidi bin Bidin
Pegawai Pertanian Bahagian

 082-248922
082-248844
mohidib@sarawak.gov.my
Pejabat Pertanian Bahagian Sri Aman

Freddy Paul Giang anak Engie

Pegawai Pertanian Bahagian

083-322120

083-323158
freddpge@sarawak.gov.my

Pejabat Pertanian Bahagian Sibu

Heidylia anak Joshua

Pegawai Pertanian Bahagian

084-333711
084-325744
heidylij@sarawak.gov.my
Pejabat Pertanian Bahagian Miri



Jackson Nanta anak Bernabas Baie

Pegawai Pertanian Bahagian

085-432933
085-419843
jacksnbb@sarawak.gov.my
Pejabat Pertanian Bahagian Limbang



Jafaruddin bin Ali

Pegawai Pertanian Bahagian

085-217916
085-212551
jafaruda@sarawak.gov.my
Pejabat Pertanian Bahagian Sarikei



Rainy bin Yaman

Pegawai Pertanian Bahagian

084-654144
084-651109
rainyy@sarawak.gov.my
Pejabat Pertanian Bahagian Kapit


Badin anak Unor

Pegawai Pertanian Bahagian

084-796942
084-796416
badinu@sarawak.gov.my
Pejabat Pertanian Bahagian Samarahan



Ahmad Arisa bin Kachon
Pegawai Pertanian Bahagian

 082-671221
082-671039
ahmadak@sarawak.gov.my
Pejabat Pertanian Bahagian Bintulu



Awang Roslan bin Awang Hipni
Pegawai Pertanian Bahagian

082-671221
082-671039
roslanh2@sarawak.gov.my
Pejabat Pertanian Bahagian Betong



Petrus Kang
Pegawai Pertanian Bahagian

083-472005
083-472545
petrusk@sarawak.gov.my
Pejabat Pertanian Bahagian Mukah



Malissa Bonaventure Lutong
Pegawai Pertanian Bahagian

 084-871205
084-873675
malissa1@sarawak.gov.my
Pejabat Pertanian Bahagian Serian

Hasana @ Rosna bin Gani

Pegawai Pertanian Bahagian

082-874021
082-875486
hasanarg@sarawak.gov.my

[ ATAS ]