Tema: Biru dan Hijau Tema: Biru dan Hijau Tema: Merah Tema: Hijau
Latar Belakang: 1 Latar Belakang: 2 Latar Belakang: 3 

Kemaskini Pada: 17 Jun 2019
Versi 8.2.1

Please scan QR Code

Sila imbas Kod QR 

untuk paparan mobil

 

 

 

 

 

 

 

 

 for mobile view
  Untuk maklumat lanjut, sila hubungi kami:

Alamat:
Jabatan Pertanian Sarawak, Tingkat 7, 12-14, 16-17, Menara Pelita, Jln. Tun Abdul Rahman Yakub, Petra Jaya, 93050 Kuching, Sarawak

No. Telefon:  082-441000  
No Faks      :  
082-447639 (Pejabat Pengarah), 
                        082-446039 (Sumber Manusia)

Emel : 

Pengurusan Atasan Pengurusan Atasan
Direktorat


Dr Alvin Chai Lian Kuet
Pemangku Pengarah Pertanian Sarawak


 082-447632/082-441000 ext. 120
082-447639
chailk@sarawak.gov.my



Ngab Dollah bin Salam
Timbalan Pengarah
(Komersialisasi)


 

 

082-311761

082-445080
ngabds@sarawak.gov.my



Walsin @Wilson Anak Entabang
Timbalan Pengarah
(Modenisasi)


 


082-311625/082-313472 /082-441000 ext. 210

082-440202
wilsone@sarawak.gov.my



Salmah binti Jobeli
Timbalan Pengarah
(Khidmat Pengurusan)

 


 

082-447827/082-441000 ext. 127

082-446039
salmahj@sarawak.gov.my
Sektor Komersialisasi

Bahagian Tanaman & Pembangunan Wilayah



Ronald anak Ripid
Ketua Penolong Pengarah

  082-319854 / 082-441000 ext. 150
082-440202
ronaldr@sarawak.gov.my

Bahagian Perikanan Darat




Awang Alim bin Awang Kassim
Pemangku Ketua Penolong Pengarah


  082-311051/082-441000 ext. 248

082-440703
alimk@sarawak.gov.my


Bahagian Institusi Peladang




Gilbert anak Igi
Pemangku Ketua Penolong Pengarah

 

082-312403/082-441000 ext. 112

082-440689
gilberti@sarawak.gov.my

Bahagian Industri Asas Tani & Ekonomi Keluarga


Magdalene Lungan Ajang
Timbalan Pengarah

  082-319906/082-441000 ext. 238
082-443017
magdalla@sarawak.gov.my
Sektor Modenisasi
Bahagian Penyelidikan & Pembangunan Tanaman


Dr. Wong Mee Hua
Ketua Penolong Pengarah


 082-611172

082-611178
wongmh1@sarawak.gov.my
Cawangan Biosekuriti Tumbuhan Dan Kuarantin



Gasing anak Nyalau
Ketua Penolong Pengarah

 082-255845
082-413163
gasingn@sarawak.gov.my
Cawangan Pengurusan Tanah



Radziah Binti Jack
Penolong Pengarah

 082-429622
082-429624
radziahj@sarawak.gov.my
Cawangan Kawal Selia & Penyelidikan Perikanan Darat


Awang Alim bin Awang Kassim
Pemangku Ketua Penolong Pengarah

  082-311051/082-441000 ext. 248
082-440703
alimk@sarawak.gov.my
Cawangan Infrastruktur & Mekanisasi
Gavin anak Aloysius Dom
Penolong Pengarah

 

082-429496

082-414711
gavinad@sarawak.gov.my

Sektor Khidmat Pengurusan




Bahagian Sumber Manusia




Salmah binti Jobeli
Ketua Penolong Pengarah


  082-447827/082-441000 ext. 127

082-446039
salmahj@sarawak.gov.my
Institusi Latihan:
Institut Pertanian Sarawak


Massumi Binti Bojeng
Pengetua


 082-611341

082-611662
massumi@sarawak.gov.my
Cawangan Inovasi & Kualiti
[ Kosong ]
Assistant Director

 

Cawangan Pengurusan Kewangan & Aset



Abang Ramblee Bin Abang Khaider
Akauntan Kanan


 082-311335/082-441000 ext. 115

082-319839
rambleek@sarawak.gov.my
Cawangan Korporat & Komunikasi



Freddy Paul Giang anak Engie
Penolong Pengarah


 082-414712

082-413163
freddpge@sarawak.gov.my


Bahagian Perancangan Strategik & Penyelarasan


Benedict Teo Chung Beng
Pemangku Ketua Penolong Pengarah

 082-447728/082-441000 ext 170

082-445080
benedtcb@sarawak.gov.my
Ketua Pejabat Pertanian Bahagian
Pejabat Pertanian Bahagian Kuching


Mohidi bin Bidin
Pegawai Pertanian Bahagian

 082-248922
082-248844
mohidib@sarawak.gov.my
Pejabat Pertanian Bahagian Sri Aman
Mohamad Mohtar bin Ali
Pegawai Pertanian Bahagian

083-322120

083-323158
mohtar@sarawak.gov.my

Pejabat Pertanian Bahagian Sibu
Heidylia anak Joshua
Pegawai Pertanian Bahagian

084-333711
084-325744
heidylij@sarawak.gov.my
Pejabat Pertanian Bahagian Miri



Jackson Nanta anak Bernabas Baie

Pegawai Pertanian Bahagian

085-432933
085-419843
jacksnbb@sarawak.gov.my
Pejabat Pertanian Bahagian Limbang



Jafaruddin bin Ali

Pegawai Pertanian Bahagian

085-217916
085-212551
jafaruda@sarawak.gov.my
Pejabat Pertanian Bahagian Sarikei



Rainy bin Yaman

Pegawai Pertanian Bahagian

084-654144
084-651109
rainyy@sarawak.gov.my
Pejabat Pertanian Bahagian Kapit
Badin anak Unor
Pegawai Pertanian Bahagian

084-796942
084-796416
badinu@sarawak.gov.my
Pejabat Pertanian Bahagian Samarahan



Ahmad Arisa bin Kachon
Pegawai Pertanian Bahagian

 082-671221
082-671039
ahmadak@sarawak.gov.my
Pejabat Pertanian Bahagian Bintulu



Awang Roslan bin Awang Hipni
Pegawai Pertanian Bahagian

082-671221
082-671039
roslanh2@sarawak.gov.my
Pejabat Pertanian Bahagian Betong



Petrus Kang
Pegawai Pertanian Bahagian

083-472005
083-472545
petrusk@sarawak.gov.my
Pejabat Pertanian Bahagian Mukah



Malissa Bonaventure Lutong
Pegawai Pertanian Bahagian

 084-871205
084-873675
malissa1@sarawak.gov.my
Pejabat Pertanian Bahagian Serian
Hasana @ Rosna bin Gani
Pegawai Pertanian Bahagian

082-874021
082-875486
hasanarg@sarawak.gov.my

[ ATAS ]