Text: Tambah BesarText: AsalText: Tambah Kecil

Pengurusan Atasan Pengurusan Atasan
Direktorat


Dr Alvin Chai Lian Kuet
Pengarah Pertanian Sarawak


 082-447632/082-441000 ext. 120
082-447639
chailk@sarawak.gov.my



Ngab Dollah bin Salam
Timbalan Pengarah
(Pembangunan)


 

 

082-311761

082-445080
ngabds@sarawak.gov.my



Gavin Anak Aloysius Dom
Pemangku Timbalan Pengarah (Operasi)


 


082-311625/082-313472 /082-441000 ext. 210

082-440202
gavinad@sarawak.gov.my
Sektor Komersialisasi

Bahagian Pengembangan

 


Ronald anak Ripid
Ketua Bahagian Pengembangan

      082-319925
082-312806
ronaldr@sarawak.gov.my
Bahagian Tanaman



Dominic anak Chunggat
Ketua Bahagian Tanaman

 082-447597
082-311679
dominicc@sarawak.gov.my

Bahagian Perikanan Darat




Hj. Hariffin bin Awang Bini
Ketua Bahagian Perikanan Darat


  082-311051/082-441000 ext. 248

082-440703
hariffib@sarawak.gov.my


Bahagian Institusi Peladang




Mohidi bin Bidin
Ketua Bahagian Institusi Peladang

 

082-312403/082-441000 ext. 112

082-440689
 mohidib@sarawak.gov.my

Cawangan Agromakanan



Monica Jessi anak Sihoi
Ketua Cawangan Agromakanan

  082-319906/082-441000 ext. 238
082-443017
monicajs@sarawak.gov.my
Sektor Modenisasi
Bahagian Penyelidikan & Pembangunan Tanaman


Dr. Wong Mee Hua
Ketua Bahagian Penyelidikan & Pembangunan Tanaman


 082-611172

082-611178
wongmh1@sarawak.gov.my
Bahagian Biosekuriti Tumbuhan Dan Kuarantin



Gilbert anak Igi
Ketua Bahagian Biosekuriti Tumbuhan dan Kuarantin

 082-255845
082-413163
gilberti@sarawak.gov.my
Bahagian Pengurusan Tanah



Radziah Binti Jack
Ketua Bahagian Pengurusan Tanah

 082-429622
082-429624
radziahj@sarawak.gov.my
Bahagian Infrastruktur & Mekanisasi


Gavin anak Aloysius Dom

Ketua Bahagian Infrastruktur & Mekanisasi

 

082-429496

082-414711
gavinad@sarawak.gov.my




Sektor Khidmat Pengurusan




Bahagian Khidmat Pengurusan




Hajah Hajiah binti Idris
Ketua Bahagian Khidmat Pengurusan


  082-447827/082-441000 ext. 127

082-446039
hajiahi@sarawak.gov.my
Institusi Latihan:
Institut Pertanian Sarawak/Unit Audit Dalam dan Integriti


Massumi Binti Bojeng
Pengetua/Ketua Unit


 082-611341

082-611662
massumi@sarawak.gov.my
Cawangan Inovasi & Kualiti



  082-312466
  082-447821
 
Cawangan Kewangan & Aset



Abang Ramblee Bin Abang Khaider
Akauntan Kanan


 082-311335/082-441000 ext. 115

082-319839
rambleek@sarawak.gov.my
Cawangan Korporat & Komunikasi



Nurul Azzah binti Zainal
Ketua Cawangan Korporat & Komunikasi


 082-255845

082-419590
azzah@sarawak.gov.my


Bahagian Perancangan 


Benedict Teo Chung Beng
Ketua Bahagian Perancangan

 082-447728/082-441000 ext 170

082-445080
benedtcb@sarawak.gov.my
Ketua Pejabat Pertanian Bahagian
Pejabat Pertanian Bahagian Kuching



Chong Mui Sia
Pegawai Pertanian Bahagian

 082-248922
082-248844
chongms@sarawak.gov.my
Pejabat Pertanian Bahagian Sri Aman

Freddy Paul Giang anak Engie

Pegawai Pertanian Bahagian

083-322120

083-323158
freddpge@sarawak.gov.my

Pejabat Pertanian Bahagian Sibu

Heidylia anak Joshua

Pegawai Pertanian Bahagian

084-333711
084-325744
heidylij@sarawak.gov.my
Pejabat Pertanian Bahagian Miri



Jackson Nanta anak Bernabas Baie

Pegawai Pertanian Bahagian

085-432933
085-419843
jacksnbb@sarawak.gov.my
Pejabat Pertanian Bahagian Limbang



Jafaruddin bin Ali

Pegawai Pertanian Bahagian

085-217916
085-212551
jafaruda@sarawak.gov.my
Pejabat Pertanian Bahagian Sarikei



Rainy bin Yaman

Pegawai Pertanian Bahagian

084-654144
084-651109
rainyy@sarawak.gov.my
Pejabat Pertanian Bahagian Kapit


Badin anak Unor

Pegawai Pertanian Bahagian

084-796942
084-796416
badinu@sarawak.gov.my
Pejabat Pertanian Bahagian Samarahan



Ahmad Arisa bin Kachon
Pegawai Pertanian Bahagian

 082-671221
082-671039
ahmadak@sarawak.gov.my
Pejabat Pertanian Bahagian Bintulu



Anggang anak Jimbun
Pemangku Pegawai Pertanian Bahagian

082-671221
082-671039
roslanh2@sarawak.gov.my
Pejabat Pertanian Bahagian Betong



Petrus Kang
Pegawai Pertanian Bahagian

083-472005
083-472545
petrusk@sarawak.gov.my
Pejabat Pertanian Bahagian Mukah



Malissa Bonaventure Lutong
Pegawai Pertanian Bahagian

 084-871205
084-873675
malissa1@sarawak.gov.my
Pejabat Pertanian Bahagian Serian

Hasana @ Rosna bin Gani

Pegawai Pertanian Bahagian

082-874021
082-875486
hasanarg@sarawak.gov.my

[ ATAS ]