Tema: Biru dan Hijau Tema: Biru dan Hijau Tema: Merah Tema: Hijau
Latar Belakang: 1 Latar Belakang: 2 Latar Belakang: 3 

Kemaskini Pada: 15 Dis 2018
Versi 8.1.2

Please scan QR Code

Sila imbas Kod QR 

untuk paparan mobil

 

 

 

 

 

 

 

 

 for mobile view
  Untuk maklumat lanjut, sila hubungi kami:

Alamat:
Jabatan Pertanian Sarawak, Tingkat 7, 12-14, 16-17, Menara Pelita, Jln. Tun Abdul Rahman Yakub, Petra Jaya, 93050 Kuching, Sarawak

No. Telefon:  082-441000  
No Faks      :  
082-447639 (Pejabat Pengarah), 
                        082-446039 (Sumber Manusia)

Emel : 

Jabatan Pertanian Sarawak
 

 
Direktorat

NamaHubungi
DR. ALVIN CHAI LIAN KUET
Acting Director of Agriculture Sarawak
DR. ALVIN CHAI LIAN KUET
082-447632/082-441000 ext. 120
082-447639
Normala binti Hifrawi
Office Secretary
Normala binti Hifrawi
082-319820/082-441000 ext. 221
082-447639

Sektor Komersialisasi

NamaHubungi
Ngab Dollah bin Salam
Deputy Director
Ngab Dollah bin Salam
082-313472 ext. 082-441000 Ext. 210
082-440202
Sophia anak Rangim
Sophia anak Rangim
082-447814
082-441687

Sektor Khidmat Pengurusan

NamaHubungi
Salmah binti Jobeli
Deputy Director (Service Management)
Salmah binti Jobeli
082-447827 ext. 082-441000 ext.127
082-446039
Sharifah Wan Hashim
Pembantu Tadbir
Sharifah Wan Hashim
082-319822 ext. 082-441000 ext.168
082-446039

Sektor Modenisasi

NamaHubungi
Walsin@Wilson anak Entabang
Deputy Director (Commercialisation)
Walsin@Wilson anak Entabang
082-313472 ext. 082-441000 ext. 210
082-440202
Julia Anne ak Ubi
Pembantu Operasi (PO)
Julia Anne ak Ubi
082-319853 ext. 082-441000 ext. 175
082-311679

Bahagian Industri Tanaman

NamaHubungi
Gasing anak Nyalau
Ketua Penolong Pengarah
Gasing anak Nyalau
082-441000
082-440202
Julia Anne ak Ubi
Operational Assistant (PO)
Julia Anne ak Ubi
082-319853/082-441000 ext. 175
082-311679
Gavin ak Aloysius Dom
Assistant Director (Food Crop)
082-319854/082-441000 ext. 150
082-440202
Dominic Ak. Chunggat
Assistant Director (Commodity)
082-447597/082-441000
082-311679
Hasana @ Rosna bin Gani
Agriculture Officer (Food Crop - Special Project)
082-319858/082-441000 ext. 131
082-440202
Rosahhajah binti Mohidi
Agriculture Officer (Food Crop - Various Crops)
082-082-319258/082-441000 ext. 131
082-440202
Jessyca anak Andrew Mujah
Agriculture Officer (Food Crop - Crop Industry Service)
082-319857/082-44100 ext. 256
082-440202
Syahalizul bin Sulaiman
Agriculture Officer (Rubber Section-Finance/Coconut)
082-312753/082-441000
082-311679
Aicher Joseph Toyat
Agriculture Officer (Rubber Section-Estate Development/Sago Palm/Oil Palm)
082-319864/082-44100 ext. 2520
082-311679
Jeremy anak Edward Teggong
Agriculture Officer (Rubber Section(Enforcement)/Pepper/Rubber CIS
082-312753/082-441000
082-311679
Haniza Binti Mohd. Harris
Adiministrative Assistant
082-319859/082-441000 ext. 245

Bahagian Penyelidikan Tanaman & Pembangunan

NamaHubungi
Dr. Wong Mee Hua
Senior Assistant Director (R)
Dr. Wong Mee Hua
082-611172
082-611178
Paulus Amin Det
Assistant Director (R)
082-611553
082-611178
Yakup Bin Pendak
Assistant Director (R)
082-611171
082-611178
Rajmah Muzli Bt. Razili
Assistant Director (R)
082-611171
082-611178
Norhayati binti Mahdi
Assistant Administrative Officer/ Admin
082-611171
082-611178

Bahagian Sumber Manusia

NamaHubungi
Salmah binti Jobeli
Senior Assistant Director (HR)
Salmah binti Jobeli
082-447827/082-441000 ext. 127
082-446039
Sharifah Wan Hashim
Administrative Assistant
082-319822/082-441000 ext. 168
082-446039
Siti Mariam binti Sulaiman
Administrative Officer
082-319825/082-441000 ext. 163
082-446039
Abdul Wahab Bin Murni
Assistant Administrative Officer
082-319831/082-441000 ext. 218
082-446039
Chan Foh Nam
Senior Administrative Assistant (Personnel)
082-319826/082-441000 ext. 173
082-446039
Toh Kee Heng
Senior Administrative Assistant (Promotion)
082-319823/082-441000 ext. 144
082-446039
Roziah Binti Kepeli
Senior Administrative Assistant [(KUP)/GEMS]
082-319829/082-441000 ext. 111
082-446039
Rozzie Ak Tutun
Administrative Assistant (Staff's Leave)
082-319896/082-441000 ext. 157
082-446039
Mohamad Tarmizi Bin Mohamad Norawi
Administrative Assistant (Staff's Pension)
082-441000
082-446039
Mohamad Rizuan Bin Patahi @ Fathi
Administrative Assistant (Staff's Decipline)
082-313269/082-441000 ext. 169
082-446039
Nancy Seteria anak Tambi
Administrative Assistant (e-Prestasi)
082-319830/082-441000 ext. 123
082-446039
Sharifah Maimunah Binti Wan Razali
Administrative Assistant (Staff's Loan/Medical/Allowance)
082-319830/082-441000 ext. 123
082-446039
Hjh Mastiah Bt. Said
Administrative Assistant (Staff's Confirmation)
082-313269/082-441000 ext. 169
082-446039
Azizah Binti Suhaili
Administrative Assistant (Personal File)
082-443657/082-441000 ext. 191
082-446039
Soter Philip Ruby
Operational Assistant (PO)
082-444721/082-441000 ext. 124
082-446039

Bahagian Institusi Peladang

NamaHubungi
Gilbert anak Igi
Senior Assistant Director (FI)
Gilbert anak Igi
082-312403/082-441000 ext. 112
082-440689
Norliza Bt. Hj. Hassan
Office Secretary
082-319936/082-441000 ext. 141
082-440689
Hipni @ Sanawi bin Ismail
Pegawai Tadbir Khas (Farmers Organisation Development)
082-319901/082-441000 ext. 196
082-440689
Monica Jessi Ak Sihoi
Agriculture Officer (Agric Business)
082-319899/082-441000 ext. 263
082-440689
Kamal bin Tahir
Senior Assistant Agriculture (Agric Business)Officer
082-319883/082-44100
082-440689
Ahmad Yusof bin Abdul Razak
Senior Assistant Agriculture Officer (Account Supervision)
082-319876/082-441000
082-440689
Abu Bakar bin Sapawi
Assistant Agriculture Officer (Account Supervision)
082-319882/082-441000
Hatta bin Adenan
Senior Assistant Agriculture Officer (Registrar Affair)
082-319880/082-441000
082-440689
Roslan bin Matnoor
Senior Assistant Agriculture Officer (Registrar Affair)
082-319880/082-441000
082-440689
Patricia @ Sambu anak Santok
Senior Assistant Agriculture Officer (Asset & Procurement)
082-319881/082-441000 ext. 171
082-440689
Jennifer Asong Wan
Assistant Agriculture Officer (Asset & Procurement)
082-319940/082-441000
082-440689

Bahagian Perikanan Darat

NamaHubungi
Awang Alim bin Awang Kassim
Acting Senior Assistant Director (IF)/Aquaculture Project
Awang Alim bin Awang Kassim
082-319916/082-441000 ext. 188
082-440703
Dayang Maslia binti Awang Ali
Office Secretary
082-319916/082-441000 ext. 118
082-440703
Hjh. Jamaiah binti Lohor
Senior Assistant Director (IF)
082-311051/082-441000 ext. 248
082-440703
Philip Wong Pak Hong
Assistant Director (IF)
082-319920/082-441000 ext. 213
082-440703
Chin Han Kiat
Fisheries Officer (Fish Fry Production, Station & HR Development)
082-319916/082-441000 ext. 212
082-440703
Chairil Anwar Bin Mohd. Ali
Fisheries Officer (Inland Fisheries Statistics & Project Development)
0082-319916/082-441000
082-440703
Ken Ak. Edward
Senior Assistant Fisheries Officer
082-319919/082-441000 ext. 142
082-440703

Bahagian Industri Asas Tani & Ekonomi Keluarga

NamaHubungi
Magdalene Lungan Ajang
Assistant Director (IAT&EK)
Magdalene Lungan Ajang
082-319906/082-441000 ext. 238
082443017
Clare Hennevessa anak Hendrik
Community Development Officer (CDO)
082-319915/082-441000 ext. 122
082-443017
Roziyana Bte Brawi
Senior Assistant Community Development Officer (SACDO)
082-319912/082-441000 ext. 133
082-443017
Fauziah Hasni Bt. Ibrahim
Senior Assistant Community Development Officer (SACDO)
082-441000
082-443017
Sylvester Andy Ak Peter
Assistant Community Development Officer (ACDO)
082-441000
082-443017
Monica Bermas Anak Brauh
Assistant Community Development Officer (ACDO)
082-441000
082-443017
Daisy Anak Layang
Community Development Assistant (CDA)
082-441000
082-443017

Bahagian Perancangan Dan Penyelarasan Strategik

NamaHubungi
Benedict Teo Chung Beng
Ag. Senior Assistant Director (P) / Chief Information Officer (CIO)
Benedict Teo Chung Beng
082-447728/082-441000 ext 170
082-445080
Ba'inah Binti Junaidi
Adiminstrative Assistant
082-319841/082-441000 ext. 214
082-445080
Hamzah Bin Abu Bakar
Agriculture Officer(Monitoring)
082-319842/082-441000 ext. 217
082-445080
Chong Mui Sia
Agriculture Officer (Statistics & IT) / Assistant Chief Information Officer (ACIO)
082-319844/082-441000 ext. 167
082-445080
Ho Bee Go
Senior Assistant Agriculture Officer (Monitoring)
082-319819/082-441000 ext. 140
082-445080
Hjh. Hamdiah Bte Hj. Hassan
Senior Assistant Agriculture Officer (Statistics)
082-319847/082-441000 ext. 247
082-445080
Hadijah Binti Jahar
Senior Assistant Agriculture Officer (IT)
082-319850/082-441000 ext. 211
082-445080

Cawangan Biosekuriti Tumbuhan Dan Kuarantin

NamaHubungi
Hjh. Asmah Bte. Salowi
Assistant Director (BT&K)
Hjh. Asmah Bte. Salowi
082-255845
082-413163
Wee Poh Leong
Agriculture Officer
082-255845
082-413163
Paddy Ak Jiob
Assistant Agriculture Officer
082-255845
082-413163
Tony Anak Nyamin
Assistant Agriculture Officer
082-255845
082-413163
Danny Raymond Awang
Assistant Agriculture Officer
082-245845
082-413163

Cawangan Pembangunan Wilayah & Pengembangan

Tidak ada staf

Cawangan Pengurusan Tanah

NamaHubungi
Radziah Binti Jack
Assistant Director(SM)
Radziah Binti Jack
082-429622
082-429624
Jopen Anak Abut
Senior Research Officer
082-429621
082-429624
Mauran Bin Hj. Gani
Senior Assistant Agriculture Officer
082-429621
082-429624
Mariana Bte Eddie
Assistant Agriculture Officer
082-429621
082-429624

Cawangan Mekanisasi & Infrastruktur

NamaHubungi
Chang Tun Hua
Assistant Director(AE)
082-313442/082-441000 ext. 119
082-440677
Yeo Pei Pei
Agriculture Engineer
082-319890/082-441000 ext. 152
082-440677
Thian Fatt Min
Senior Technician (Mechanical)
082-319902/082-441000 ext. 197
082-440677
Helmi Bin Mohamad
Assistant Agriculture Officer (Engineering)/Agriulture Workshop, Annexe
082 429496
082 414711

Cawangan Inovasi & Transformasi

NamaHubungi
Rabiatul Adawiyah Lee Abdullah
Assistant Director(HRD)
082-319925/082-441000 ext. 237
082-312806
Bumphray anak Kuntoi
Pegawai Tugas Khas
082-449301/082-441000 ext. 226
082-312806
Nurul Azzah Binti Zainal
Adiministrative Officer
082-319926/082-441000 ext. 129
082-312806
Norhayati Bte. Rapa
Senior Assistant Agriculture Officer (Staff's Training)
082-319935/082-441000 ext. 227
082-312806
Philip Kapia Ak Minan
Senior Assistant Agriculture Officer (Transformation & Innovation)
082-319927/082-441000 ext. 125
082-312806
Bisnu @ Hussen Bin Hj. Bujang
Assistant Agriculture Officer (Transformation & Innovation)
082-319931/082-441000
082-312806
John Ak Tedong
Assistant Agriculture Officer (OSHA)
082-312469/082-441000
082-312806
Zahlelawati binti Bolkassim Khan
Operational Assistant (PO)
082 – 319928/082-441000 Ext. 225
082-312806

Cawangan Korporat & Komunikasi

NamaHubungi
Freddy Paul Giang anak Engie
Assistant Director (HEK)
Freddy Paul Giang anak Engie
082-414712/082-255845
082-413163

Cawangan Pengurusan Kewangan Dan Aset

NamaHubungi
Abang Ramblee Bin Abang Khaider
Senior Accountant
Abang Ramblee Bin Abang Khaider
082-311335/082-441000 ext. 115
082-319839
Nurlydiaizzati Binti Osen
Accountant
082-319832/082-441000 ext. 261
082-319839
Felicia Ulla
Senior Assistant Accountant
082-311426/082-441000 ext. 148
082-319839
Hidayati Binti Mahmud
Assistant Accountant
/082-319837082-441000 ext. 154
082-319839
Catherine Anak Mai
Assistant Accountant
082-319891/082-441000 ext. 126
082-319839
Marshall Wekey Henry Atie
Assistant Administrative Officer (Asset Management)
082-319914/082-441000 ext. 135
082-319839

Institusi Latihan - Institut Pertanian Sarawak

NamaHubungi
Massumi Binti Bojeng
Principal
Massumi Binti Bojeng
082-611341/082-611342/082-611343 ext. 101
082-611662
Haz Atika Binti Halfeez
Agriculture Officer/ Farmers Tranning/ Academic
082-611341/2/3 ext. 118
082-611662
Latip anak Bundan
Agriculture Officer/ Academic/ Farm Manager
082-611341/2/3 ext. 111
082-611662
Dayang Siti Ainijah Binti Abang Mon
Assistant Agriculture officer/ Academic Officer 1
082-611341/2/3 ext. 113
082-611662
Leonnie Lawai
Assistant Agriculture Officer/ Academic/ Staff Tranning
082-611341/2/3 ext. 109
082-611662
Zainuddin bin Suhaili
Library Assistant/ Academic/ Library
082-611341/2/3 ext. 127
082-611662
Rumia anak Nais
Matron/ Academic Block/ Hostel
082-611341/2/3 ext. 124
082-611662
Rosman anak Tuan
Assistant Agriculture officer/ Academic/ ICT & AV
082-611341/2/3 ext. 136
082-611662
Agong anak Janang
Assistant Agriculture Officer/ Agriculture Engineering Workshop
082-611341/2/3 ext. 128
082-611662
Jefri bin Julaihi
Assistant Agriculture Officer/ Livestock Unit
082-611341/2/3 ext. 103
082-611662
Entusan anak Chali
Assistant Agriculture Officer/ Farm Unit
082-611341/2/3 ext. 103
082-611662
Omar bin Salleh
Assistant Agriculture Officer/ Fruit & Long Term Crop Unit
082-611341/2/3 ext. 103
082-611662
Agatha anak Sintai
Assistant Agriculture Officer/ Horticulture Unit
082-611341/2/3 ext. 103
082-611662
Nancy Binti Tapa
Assistant Agriculture Officer/ Academic/ Record
082-611341/2/3 ext. 106
082-611662
Roy Mackeith anak Roni
Assistant Agriculture Officer/ Vegetable & Short Term Crop Unit
082-611341/2/3 ext. 103
082-611662
Milin anak Adam
Commodity Development Assistant/ Farmers Tranning
082-611341/2/3 ext. 137
082-611662
Annie anak Penik
Commodity Development Assistant/ Food Processing Laboratory
082-611341/2/3 ext. 104
082-611662
Nur Muazzin bin Zanai
Commodity Development Assistant/ Aquaculture Unit
082-611341/2/3 ext. 122
082-611662
Anyi Wan Luhat
Agriculture Officer/ SKM Coordination
082-611341/2/3 ext. 102
082-611662
Gasan anak Gani
Assistant Agriculture officer/ SKM
082-611341/2/3 ext. 120
082-611662
Allen anak Kiang
Senior Administrative Assistant/ Admin
082-611341/2/3 ext. 102
082-611662
Sapawai bin Leman
Assistant Agriculture Officer/ OSHA
082-611341/2/3 ext. 115
082-611662

Cawangan Penguatkuasaan & Penyelidikan Perikanan Darat

NamaHubungi
Hj. Hariffin Bin Awang Bini
Senior Fisheries Officer
082-419287
082-429461
Alvin Aldreen B Lewis
Fisheries Officer
082-419287
082-429461
Sapari b Morhsidi
Assistant Fisheries Officer
082-419287
082-429461
Nurul Hasna bt Hamdani
Assistant Fisheries Officer
082-419287
082-429461
Rani Bt Bakri
Fisheries Assistant
082-419287
082-429461

Pusat Penyelidikan Dan Pengeluaran Ikan Pribumi Tarat

NamaHubungi
Josephine Dorin Ak Misieng
Fisheries Officer (Indigenous Species)
Josephine Dorin Ak Misieng
082-895004
082-895404

Pejabat Pertanian Wilayah Utara

NamaHubungi
Shariah binti Umar
Shariah binti Umar
085-710394
085-710371
Florence anak Mane
Florence anak Mane
085-710394
085-710371

Pejabat Pertanian Wilayah Tengah

NamaHubungi
Haji Harun bin Ramain
Penolong Pengarah
Haji Harun bin Ramain
082-441000

Pejabat Pertanian Wilayah Selatan

NamaHubungi
Ronald anak Ripid
Ketua Penolong Pengarah
Ronald anak Ripid
082-441000

Pejabat Pertanian Bahagian Kuching

NamaHubungi
Mohidi bin Bidin
Pegawai Pertanian Bahagian
Mohidi bin Bidin
082-248922
082-248844
Norhayatie binti Ahmad
Penolong Pegawai Tadbir
Norhayatie binti Ahmad
082-247296
082-248844
Walter Unggok Anak Sabang
Penolong Pegawai Pertanian
Walter Unggok Anak Sabang
082-230994
082-248844
Joseph Asap ak Rinjung
Pembantu Perikanan
Joseph Asap ak Rinjung
082-248922
082-248844
Nafsiah bt Latip
Pegawai Khidmat Pelangan
Nafsiah bt Latip
082-248922
082-248844
Rose Jimes Ak Eyapek
Pembantu Pembangunan Masyarakat
Rose Jimes Ak Eyapek
082-237905
082-248844

Pejabat Pertanian Daerah Kuching

NamaHubungi
Delap Ak Geok
Pegawai Menguasa/ Penolong Pegawai Pertanian
Delap Ak Geok
082-236505
082-240161

Pertubuhan Peladang Kawasan Kuching (PPK Kuching)

NamaHubungi
Abang Sulaiman Bin Abang Zulkipli
Pengurus Besar/ Penolong Pegawai Pertanian
Abang Sulaiman Bin Abang Zulkipli
082-422870
082-411570

Pejabat Pertanian Daerah Bau

NamaHubungi
Anthony Bin Peter Tula
Pegawai Menguasa/ Penolong Pegawai Pertanian
Anthony Bin Peter Tula
082-763115
082-762334

Pertubuhan Peladang Kawasan Bau (PPK Bau)

NamaHubungi
Jamey Anak Rawey
Pengurus Besar/ Penolong Pegawai Pertanian
Jamey Anak Rawey
082-764500
082-763773

Pejabat Pertanian Daerah Lundu

NamaHubungi
Montazeri Anak Gumai
Pegawai Meguasa/ Penolong Pegawai Pertanian
Montazeri Anak Gumai
082-735241
082-735103

Pertubuhan Peladang Kawasan Sri Gading (PPK Sri Gading)

NamaHubungi
Mani Bin Hj Salleh
Pengurus Besar/ Penolong Pegawai Pertanian
Mani Bin Hj Salleh
082-735543
082-734320

Pejabat Pertanian Bahagian Sri Aman

NamaHubungi
Mohamad Mohtar bin Ali
Pegawai Pertanian Bahagian
Mohamad Mohtar bin Ali
083-322120
083-323158
Wendy Ferrina anak Tarry
Pegawai Perikanan
Wendy Ferrina anak Tarry
083-322120
083-323158
Raymond Stephen Landong
Penolong Pegawai Perikanan
Raymond Stephen Landong
083-322402
083-323158
Naliton Lingken anak Rantai
Penolong Pegawai Pertanian (PMU)
Naliton Lingken anak Rantai
083-322401
083-323158
Angela anak Nyipong
Penolong Pegawai Pembangunan Masyarakat
Angela anak Nyipong
083-322410
083-323158
Mohd Noor Azan bin Tahir
Pembantu Tadbir/ Kewangan
Mohd Noor Azan bin Tahir
083-322410
083-323158
Norshafida binti Abiddin
Pembantu tadbir
Norshafida binti Abiddin
083-322410
083-323158

Pejabat Pertanian Daerah Sri Aman

NamaHubungi
Jabu anak Saging
Pegawai Menguasa/ Penolong Pegawai Pertanian
Jabu anak Saging
083-322105
083-323623
Sharipah Napiah binti Wan Mohamad
Pembantu Perikanan
Sharipah Napiah binti Wan Mohamad
083-322105
083-323623
Uri anak Tubok
Pembantu Pembangunan Masyarakat
Uri anak Tubok
083-322105
083-323623
Sulie @ Bromley anak Nyambong
Pembantu Tadbir (Kewangan)
Sulie @ Bromley anak Nyambong
083-322105
083-323623
Jenita Cheraring Janting
Pembantu Tadbir
Jenita Cheraring Janting
083-322105
083-323623

Pertubuhan Peladang Kawasan Batang Lupar

NamaHubungi
Eugene Carl anak Ji'on
Pengurus Besar/ Penolong Pegawai Pertanian
Eugene Carl anak Ji
083-324678
083-323678

Pejabat Pertanian Daerah Kecil Lingga

NamaHubungi
Petrusia Ellen anak Gana
Pegawai Menguasa/ Penolong Pagawai Pertanian
Petrusia Ellen anak Gana
083-322105

Stesen Perikanan Darat Lingga

NamaHubungi
Mohammad Khairulazman bin Sulaiman
Pegawai Menguasa/ Pegawai Penyelidik
Mohammad Khairulazman bin Sulaiman
083-322120
083-323158
Kadam anak Philip
Pembantu Perikanan
Kadam anak Philip
083-322120
083-323158

Stesen Penyelidikan Padi Stumbin

NamaHubungi
Kimbi anak Mangga
Pembantu Awam
Kimbi anak Mangga
083-322105
083-323623

Pusat Pengembangan Latihan Dan Pembangunan Bahagian Temudok

NamaHubungi
Gerald Lemada anak Robert
Pegawai Menguasa/ Penolong Pegawai Pertanian
Gerald Lemada anak Robert
083-322120
083-323158
Susan anak Atat
Pembantu Perikanan
Susan anak Atat
083-322120
083-323158
Yassim bin Lomuddin
Pembantu Penyediaan Makanan
Yassim bin Lomuddin
083-322120
083-323158

Pejabat Pertanian Daerah Engkilili

NamaHubungi
Johnny anak Reba
Pegawai Menguasa/ Penolong Pegawai Pertanian
Johnny anak Reba
083-563043
083-563164
Tom anak Sumok
Pembantu Perikanan
 Tom anak Sumok
083-563043
083-563164
Chong Siew Ngan
Pembantu Pembangunan Masyarakat
Chong Siew Ngan
083-563043
083-563164
Zul Azlan bin Rosli
Pembantu Tadbir (Kewangan)
Zul Azlan bin Rosli
083-563043
083-563164
Rabiah binti Idi
Pembantu Tadbir
Rabiah binti Idi
083-563043
083-563164

Pertubuhan Peladang Kawasan Engkilili/ Lubok Antu (PPK Engkilili/Lubok Antu)

NamaHubungi
Kinta anak Lalang
Pengurus Besar/ Penolong Pegawai Pertanian
Kinta anak Lalang
083-563509
083-563262

Pejabat Pertanian Daerah Kecil Lubok Antu

NamaHubungi
Vicky anak Robin
Pegawai Menguasa/ Penolong Pegawai Pertanian
Vicky anak Robin
083-584124
083-563164

ICQS Lubok Antu

NamaHubungi
Besong anak Kring
Pegawai Menguasa/ Penolong Pegawai Pertanian
Besong anak Kring
083-584031
083-584069

Pejabat Pertanian Daerah Pantu

NamaHubungi
Musat anak Sanada
Pegawai Menguasa/ Penolong Pegawai Pertanian
Musat anak Sanada
0111-8143221
0111-8142454
Gibson Ngabong anak Charles Chunggat
Pembantu Perikanan
Gibson Ngabong anak Charles Chunggat
0111-8143221
0111-8142454
Melisa Diana binti Anis
Pembantu Tadbir/ Kewangan
Melisa Diana binti Anis
0111-8143221
0111-8142454
Hector Martyne anak Uted
Pembantu Pembangunan Masyarakat
Hector Martyne anak Uted
0111-8143221
0111-8142454

Pertubuhan Peladang Kawasan Pantu

NamaHubungi
Stephen anak Agah
Pengurus Besar/ Penolong Pegawai Pertanian
Stephen anak Agah
0111-8142636
0111-8142263

Pejabat Pertanian Bahagian Sibu

NamaHubungi
Heidylia ak Joshua
Pegawai Pertanian Bahagian
Heidylia ak Joshua
084-333711 ext. 101
084-325744
Mohd. Nasir bin Aziz Jaafar
Penolong Pegawai Tadbir
Mohd. Nasir bin Aziz Jaafar
084-333711 ext. 104
084-325744
Eloni Bin Mahsin @ Mashin
Penolong Pegawai Pertanian/ Pembangunan
Eloni Bin Mahsin @ Mashin
084-333711 ext. 124
084-325744
Dickson ak Jalin
Penolong Pegawai Perikanan
Dickson ak Jalin
084-333711 ext. 102
084-325744
Rohana Hassim
Pembantu Tadbir
Rohana Hassim
084-333711 ext. 105
084-325744
Lenny anak Chali
Penolong Pegawai Pembangunan Masyarakat
Lenny anak Chali
084-333711 ext. 103
084-325744
Mohd.Saifuddin Bin Abdullah
Penolong Pegawai Pertanian/ Biosekuriti Tumbuhan & Kuarantin
Mohd.Saifuddin Bin Abdullah
084-333711 ext. 129
084-325744
Bujut ak Rengan
Juruteknik/ Mekanikal
Bujut ak Rengan
084-333711 ext. 117
084-325744

Pejabat Pertanian Daerah Sibu

NamaHubungi
Jenattan Sambang ak Ai
Pegawai Menguasa/ Penolong Pegawai Pertanian
Jenattan Sambang ak Ai
084-333711 ext. 119
084-348489

Stesen Pertanian Ng. Singat

Tidak ada staf

Pertubuhan Peladang Kawasan Sibu (PPK Sibu)

NamaHubungi
Segalang ak Jawan
Pengurus Besar/ Penolong Pegawai Pertanian
Segalang ak Jawan
084-349969
084-313158

Pejabat Pertanian Daerah Kanowit

NamaHubungi
Nicholas Jati
Nicholas Jati
084-752115
084-753031

Stesen Pertanian Ng.Machan

NamaHubungi
Henry Minsai
Pegawai Menguasa/ Penolong Pegawai Pertanian
Henry Minsai
084-752115
084-753031

Stesen Pertanian Ng. Ngemah

NamaHubungi
Nick Rocklly Jelani ak Beding
Pegawai Menguasa/ Penolong Pegawai Pertanian
Nick Rocklly Jelani ak Beding
084-752115
084-753031

Pertubuhan Peladang Kawasan Kanowit (PPK Kanowit)

NamaHubungi
Mohd.Taufik bin Mohd. Ekram
Pengurus Besar/ Penolong Pegawai Pertanian
Mohd.Taufik bin Mohd. Ekram
084-752636
084-753022

Pejabat Pertanian Daerah Selangau

NamaHubungi
James Alow ak Bunya
Pegawai Menguasa/ Penolong Pegawai Pertanian
James Alow ak Bunya
084-891200
084-891194

Stesen Pertanian Ng.Tamin & Stapang

NamaHubungi
Nickson Hii
Pegawai Menguasa/ Penolong Pegawai Pertanian
Nickson Hii
084-891184
084-891194

Pusat Latihan Pertanian Jalan Oya (ATC Jalan Oya)

NamaHubungi
Stephen ak Umpieng
Pegawai Menguasa/ Penolong Pegawai Pertanian
Stephen ak Umpieng
010-9649007
084-348489
Sunta ak Bo
Penolong Pegawai Pertanian
Sunta ak Bo
019-8375139
084-348489

Pejabat Pertanian Bahagian Miri

NamaHubungi
Jackson Nanta ak BernabasBaie
Pegawai Pertanian Bahagian
Jackson Nanta ak BernabasBaie
085-432933
085-419843
Albania Linus Lukong
Penolong Pegawai Tadbir
Albania Linus Lukong
085-432933
085-419843
Bendalina Morib
Penolong Pegawai Pembangunan Masyarakat/ Ekonomi Keluarga
Bendalina Morib
085-432933
085-419843
Ayub Luping Usat
Penolong Pegawai Perikanan/ Perikanan Darat
Ayub Luping Usat
085-432933
085-419843
Puri Angih
Penolong Pegawai Pertanian (Perikanan Darat)
Puri Angih
085217916
085212551
Dorothy Liz Anak Thomas Tom
Community Development Assistant (Agrobased Industry & Family Economy )
Dorothy Liz Anak Thomas Tom
085217916
085212551

Pejabat Pertanian Daerah Miri

NamaHubungi
Wargo ak Ikau
Pegawai Menguasa/ Penolong Pegawai Pertanian
Wargo ak Ikau
085-432791
085-432291

Pejabat Pertanian Daerah Kecil Bekenu

NamaHubungi
Ace ak Jawin
Pegawai Menguasa/ Penolong Pegawai Petanian
Ace ak Jawin
085-719005
085-432291

Pejabat Pertanian Daerah Kecil Batu Niah

NamaHubungi
Theresa Benya ak Beruang
Pegawai Menguasa/ Penolong Pegawai Pertanian
Theresa Benya ak Beruang
085-737723
085-432291

Pejabat Pertanian Daerah Kecil Bakong

NamaHubungi
Suai Putera bin Haji Narawi
Pegawai Menguasa/ Penolong Pegawai Pertanian
Suai Putera bin Haji Narawi
085-743246
085-432291

Kabuloh Agriculture Research Station, Miri

NamaHubungi
Shariah binti Umar
Pegawai Menguasa/ Penolong Pegawai Pertanian
Shariah binti Umar
085-710394
085-710371

Pejabat Pertanian Daerah Marudi

NamaHubungi
Sema ak Lait
Pegawai Menguasa/ Penolong Pegawai Pertanian
Sema ak Lait
085-755757 / 085-755661
085-756646

Pejabat Pertanian Daerah Kecil Long Lama

NamaHubungi
Mathew Bondi ak Mancha
Pegawai Menguasa/ Penolong Pegawai Pertanian
Mathew Bondi ak Mancha
085-771323
085-756646

Stesen Pertanian Long Banga

NamaHubungi
Seliba Sering
Pegawai Menguasa/ Penolong Pegawai Pertanian
Seliba Sering
085-755757
085-756646

Pejabat Pertanian Daerah Kecil Bario

NamaHubungi
Harry Joseph Nanyu
Pegawai Menguasa/ Penolong Pegawai Pertanian
Harry Joseph Nanyu
085-755757
085-756646

Leo Mato Agriculture Station

NamaHubungi
Andy Wira anak Sampai
Pegawai Menguasa/ Penolong Pegawai Pertanian
Andy Wira anak Sampai
085-755757
085-756646

Pejabat Pertubuhan Peladang Kawasan Baram (PPK Baram)

NamaHubungi
Markus Abing
Pengurus Besar/ Penolong Pegawai Pertanian
Markus Abing
085-755648
085-756448

Pejabat Pertubuhan Peladang Subis (PPK Subis)

NamaHubungi
Norlida bt Rawi
Pengurus Besar/ Penolong Pegawai Pertanian
Norlida bt Rawi
085-430216
085-430169

Pejabat Pertanian Bahagian Limbang

NamaHubungi
Jafaruddin bin Ali
Pegawai Pertanian Bahagian
Jafaruddin bin Ali
085217917
085212551
Dawi bin Haji Nayan
Penolong Pegawai Pertanian (PMU)
Dawi bin Haji Nayan
085217916
085212551
Wan Azman bin Wan Akil
Penolong Pegawai Pertanian/ (HRD Rubber))
Wan Azman bin Wan Akil
085202012
085212551
Singa Gugkang
Penolong Pegawai Pertanian (Dev/PBQ)
Singa Gugkang
085217916
085212551
Dorothy Liz Anak Thomas Tom
Pembantu Pembangunan Masyarakat & Ekonomi Keluarga
Dorothy Liz Anak Thomas Tom
085217916
085212551
Sipawwi bin Karim
Pembantu Tadbir (Kewangan)
Sipawwi  bin Karim
085211843
085212551

Pejabat Pertanian Daerah Limbang

NamaHubungi
Christopher Dawat Anur
Pegawai Penguasa/ Penolong Pegawai Pertanian
Christopher Dawat Anur
085217916
085212551

Pusat Pembangunan Dan Latihan Pertanian, Kubong

NamaHubungi
Janneyia Anak Labai
Pegawai Menguasa/ Penolong Pegawai Pertanian
Janneyia Anak Labai
085217916
085-212551

Pejabat Pertanian Daerah Kecil Ng Medamit, Limbang

NamaHubungi
Fresher Mong Anak Junto
Pegawai Menguasa/ Penolong Pegawai Pertanian
Fresher Mong Anak Junto
085-217916
085-212551

Stesen Perikanan Darat Kubong

NamaHubungi
Desmond Anak Undi
Pegawai Menguasa/ Pembantu Perikanan
Desmond Anak Undi
085-217916
085-212551

Pejabat Pertubuhan Peladang Limbang

NamaHubungi
Lydia Sinan Ajon
Pengurus Besar/ Penolong Pegawai Pertanian
Lydia Sinan Ajon
085-212058
085-212726

Imigresen, Kastam, Kuarantin & Keselamatan Tedungan, Limbang

NamaHubungi
Insol Anak Bindu
Pegawai Menguasa/ Penolong Pegawai Pertanian
Insol Anak Bindu
085-217916
085-212551

Imigresen, kastam, Kuarantin & Keselamatan Pandaruan, Limbang

NamaHubungi
Mohd. Zaidi bin ibrahim
Pegawai Menguasa/ Penolong Pegawai Pertanian
Mohd. Zaidi bin ibrahim
085-217916
085-212551

Pejabat Pertanian Daerah Lawas

NamaHubungi
Doraup bin Mail
Pegawai Menguasa/ Penolong Pegawai Pertanian
Doraup bin Mail
085-285068
085-285155

Pejabat Pertanian Daerah Kecil Trusan, Lawas

NamaHubungi
Christie Ngau Gau
Pegawai Menguasa/ Penolong Pegawai Pertanian
Christie Ngau Gau
085-285068
085-285309

Pejabat Pertanian Daerah Kecil Sundar, Lawas

NamaHubungi
Harrison Satu Kilat
Pegawai Menguasa/ Penolong Pegawai Pertanian
Harrison Satu Kilat
085-285068
085-285155

Pejabat Pertanian Bahagian Sarikei

NamaHubungi
Rainy bin Yaman
Divisional Agriculture Officer
Rainy bin Yaman
084-654144
084-651109

Pejabat Pertanian Daerah Sarikei

NamaHubungi
Romi Na'a
Pegawai Menguasa/ Penolong Pegawai Pertanian
Romi Na
084-652906
084-652791
Norliza Binti Suhai
Pembantu Pembangunan Masyarakat
Norliza Binti Suhai
084-652906
084-652791
Hamidah bt. Abdul Razak
Pembantu Tadbir
Hamidah bt. Abdul Razak
084-652906
084-652791

Pejabat Pertubuhan Peladang Sarikei

NamaHubungi
Wetillia binti Sahari
Pengurus Besar/ Penolong Pegawai Pertanian
Wetillia binti Sahari
084-6535293
084-6535293

Pejabat Pertanian Daerah Meradong

NamaHubungi
Tahir bin Dullah
Pegawai Menguasa/ Penolong Pegawai Pertanian
Tahir bin Dullah
084-693266
084-692880
Kenek bin Slangka
Pembantu Perikanan
Kenek bin Slangka
084- 693226
084-692880
Munde Bandan
Pembantu Pembangunan Masyarakat
Munde Bandan
084- 693226
084-692880

Pertubuhan Peladang Kawasan Meradong

NamaHubungi
Khamis anak Unting
Pengurus Besar/ Penolong Pegawai Pertanian
Khamis  anak Unting
084-693401
084-693401

Pejabat Pertanian Daerah Julau

NamaHubungi
Philip ak Sanjan
Pegawai Menguasa/ Penolong Pegawai Pertanian
Philip ak Sanjan
084-734213
084-734392

Pejabat Pertubuhan Peladang Julau/Pakan

Tidak ada staf

Pejabat Pertanian Daerah Pakan

NamaHubungi
Ngalambai ak Nyambong
Pegawai Menguasa/ Penolong Pegawai Pertanian
Ngalambai ak Nyambong
0111-8142122
0111-8142122

Stesen Pertanian Sg.Paoh

NamaHubungi
Buma ak Unding
Pegawai Menguasa/ Penolong Pegawai Pertanian
Buma ak Unding
084-671255
084-671255

Pejabat Pertanian Bahagian Kapit

NamaHubungi
Badin anak Unor
Pegawai Pertanian Bahagian
Badin anak Unor
084-796369
084-796416
Maziana Anak Jabu
Penolong Pegawai Pertanian/ HRDE
Maziana Anak Jabu
084-796369
084-796416
Sylvester Andy Anak Peter
Penolong Pegawai Pembangunan Masyarakat
Sylvester Andy Anak Peter
084-796369
084-796416

Pejabat Pertanian Daerah Kapit

NamaHubungi
Leo Dian
Pegawai Menguasa/ Penolong Pegawai Pertanian
Leo Dian
084-796280
084-796012

Pejabat Pertanian Daerah Song

NamaHubungi
Serdin ak Bilong
Pegawai Menguasa/ Penolong Pegawai Pertanian
Serdin ak Bilong
084-777253
084-777253

Pejabat Pertanian Daerah Belaga

NamaHubungi
Adan Lasan
Pegawai Menguasa/ Penolong Pegawai Pertanian
Adan Lasan
086-461331
086-461311

Stesen Pertanian Nanga Oyan

NamaHubungi
Geramong anak Jeman
Pegawai Menguasa/ Penolong Pegawai Pertanian
Geramong anak Jeman
084-796280
084-796012

Stesen Pertanian Nanga Bangkit

NamaHubungi
Jampong Anak Balong
Pegawai Menguasa/ Penolong Pegawai Pertanian
Jampong Anak Balong
084-777253
084-777253

Pejabat Pertanian Daerah Kecil Sg.Asap

NamaHubungi
Abdollah Nazid Bin Morshidi
Pegawai menguasa/ Penolong Pegawai Pertanian
Abdollah Nazid Bin Morshidi
086-472001
086-472001

Pejabat Pertubuhan Peladang Kapit

NamaHubungi
Desmond ak Merinding
Pegurus Besar/ Penolong Pegawai Pertanian
Desmond ak Merinding
084-797654
084-797654

Pertubuhan Peladang Kawasan Song

NamaHubungi
Kassy Anak Jabang
Pengurus Besar/ Penolong Pegawai Pertanian
Kassy Anak Jabang
084-777335
084-777335

Pejabat Pertanian Bahagian Samarahan

NamaHubungi
Ahmad Arisa bin Kachon
Pegawai Pertanian Bahagian
Ahmad Arisa bin Kachon
082-671221
082-671039
Noor Asmah bt. Suhaili
Penolong Pegawai Pembangunan Masyarakat/ Ekonomi Keluarga
Noor Asmah bt. Suhaili
082-671221
082-671039
Hussin bin Jukin
Penolong Pegawai Pertanian/ Pembangunan
Hussin bin Jukin
082-671221
082-671039
Lennie ak Nimrod
Penolong Pegawai Perikanan/ Perikanan Darat
Lennie ak Nimrod
082-671221
082-671039
Catherine ak Apeng @ Siti Nurhidayaah bt Abdullah
Pembantu Tadbir
Catherine ak Apeng @ Siti Nurhidayaah bt Abdullah
082-671221
082-671039

Pejabat Pertanian Daerah Samarahan

NamaHubungi
Hj. Manshor b. Mantaim
Pegawai Menguasa/ Penolong Pegawai Pertanian
Hj. Manshor b. Mantaim
082-671221
082-671726
Edward ak Atok
Pembantu Perikanan
Edward ak Atok
082-671221
082-671726
Susan ak Ensuil
Pembantu Pembangunan Masyarakat/ Ekonomi Keluarga
Susan ak Ensuil
082-671221
082-671726

Pejabat Petubuhan Peladang Kawasan Samarahan (PPK Samarahan)

NamaHubungi
Jeffry ak Mengga
Pengurus Besar/ Penolong Pegawai Pertanian
Jeffry ak Mengga
082-661020
082-671366

Stesen Pertanian Paya Paloh

NamaHubungi
Awg. Abdurahman b. Awg. Abd Razak
Pegawai Menguasa/ Pembantu Pertanian
Awg. Abdurahman b. Awg. Abd Razak
082-671221
082-671726

Pejabat Pertanian Daerah Asajaya

NamaHubungi
Suaidi bin Samat
Pegawai Menguasa/ Penolong Pegawai Pertanian
Suaidi bin Samat
082-828112
082-828584

Pejabat Pertanian Daerah Simunjan

NamaHubungi
James ak Girum
Pegawai Menguasa/ Penolong Pegawai Pertanian
James ak Girum
082-803616
082-803935

Pejabat Pertanian Bahagian Bintulu

NamaHubungi
Awang Roslan Bin Awang Hipni
Pegawai Pertanian Bahagian
Awang Roslan Bin Awang Hipni
086-311484
086-313484
Hanita Binti Dahlan
Pembantu Tadbir
Hanita Binti Dahlan
086-311484
086-313484
Herisa Philip Lugo
Penolong Akauntan
Herisa Philip Lugo
086-311484
086-313484
Madzelan Bin Gamil
Penolong Pegawai Pertanian/ Kuarantin
Madzelan Bin Gamil
086-311484
086-313484
Olivia Aren
Pen. Peg. Pembangunan Masyarakat
Olivia Aren
086-311484
086-313484

Pusat Latihan Pertanian (ATC) Sg. Sebiew, Bintulu

NamaHubungi
Senelus Maja
Pegawai Menguasa/ Penolong Pegawai Pertanian
Senelus Maja
086-391303
086-313484

Pejabat Pertubuhan Peladang Kawasan Bintulu (PPK BIntulu)

NamaHubungi
Hasbi Bin Lani
Pengurus Besar/ Penolong Pegawai Pertanian
Hasbi Bin Lani
086-331113
086-335104

Pejabat Pertanian Daerah Bintulu

NamaHubungi
Dollah Bin Hasan
Pegawai Menguasa/ Penolong Pegawai Pertanian
Dollah Bin Hasan
086-313115
086-313484

Pejabat Pertanian Daerah Sebauh

NamaHubungi
George Kana Ak Ngumbang
Pegawai Menguasa/ Penolong Pegawai Pertanian
George Kana Ak Ngumbang
086-422255
086-422924

Pejabat Pertanian Daerah Tatau

NamaHubungi
Veronica ak Inyang
Pegawai Menguasa/ Penolong Pegawai Pertanian
Veronica ak Inyang
086-584039/ 086-584624
086-584045

Pejabat Pertanian Bahagian Mukah

NamaHubungi
Malissa Bonaventure Lutong
Pegawai Pertanian Bahagian
Malissa Bonaventure Lutong
084-871746
084-873675
Muhaini binti Imran
Penolong Pegawai Tadbir
Muhaini binti Imran
084-871741
084-873675
Diana Abdullah @ Diana ak Enchi
Pem.Pembangunan Masyarakat
Diana Abdullah @ Diana ak Enchi
084-871749
084-873675
Shapiee bin Samin
Pembantu Perikanan
Shapiee bin Samin
084-871742
084-873675

Pejabat Pertanian Daerah Mukah

NamaHubungi
Adeni bin Asok
Pegawai Menguasa/ Penolong Pegawai Pertanian
Adeni bin Asok
084-871742
084-873675

Pejabat Pertanian Daerah Kecil Balingan

NamaHubungi
Lian Lee Bin Paleng
Pegawai Menguasa/ Penolong Pegawai Pertanian
Lian Lee Bin Paleng
086-484014
084-873675

Pertubuhan Peladang Kawasan Mukah

NamaHubungi
Pakasa bin Agat
Pengurus Besar/ Penolong Pegawai Pertanian
Pakasa bin Agat
084-872080
084-872576

Pejabat Pertanian Daerah Dalat

NamaHubungi
Arshad bin Hj Ibrahim
Pegawai Menguasa/ Penolong Pegawai Pertanian
Arshad bin Hj Ibrahim
084-864218
084-864195

Pejabat Pertubuhan Peladang Kawasan Oya/Dalat

NamaHubungi
William Anyi Emang
Pengurus Besar/ Penolong Pegawai Pertanian
William Anyi Emang
084-864195
084-864195

Pejabat Pertanian Daerah Matu

NamaHubungi
Zakeria bin Yahod
Pegawai Menguasa/ Penolong Pegawai Pertanian
Zakeria bin Yahod
084-832221
084-832221

Pejabat Pertanian Daerah Kecil Kuala Igan

NamaHubungi
Timothy anak Kimliang
Pegawai Menguasa/ Penolong Pegawai Pertanian
Timothy anak Kimliang
084-832221
084-832221

Pejabat Pertanian Daerah Daro

NamaHubungi
Wahad bin Kawi
Pegawai Menguasa/ Penolong Pegawai Pertanian
Wahad bin Kawi
084-823244
084-823157

Pejabat Pertubuhan Peladang Kawasan Matu/Daro

NamaHubungi
Tuanku Sekawie bin Syed Ibrahim
Pengurus Besar/ Penolong Pegawai Pertanian
Tuanku Sekawie bin Syed Ibrahim
084-823157
084-823157

Pejabat Pertanian Daerah Tanjung Manis

NamaHubungi
Rafiza Jumaaton binti Abu Bakar
Pegawai Menguasa/ Penolong Pegawai Pertanian
Rafiza Jumaaton binti Abu Bakar
084-815230
084-823157

Stesen Pertanian Tekajong

NamaHubungi
Hafizul Bin Halik
Pegawai Menguasa/ Penolong Pegawai Pertanian
Hafizul Bin Halik
084-823244
084-823157

Stesen Pertanian Ng.semah

NamaHubungi
Kamsani b Yahya
Pegawai Menguasa/ Penolong Pegawai Pertanian
Kamsani b Yahya
084-823244
084-823157

Stesen Pertanian Paloh

NamaHubungi
Mansor bin Goos
Pegawai Menguasa/ Penolong Pegawai Pertanian
Mansor bin Goos
084-823244
084-823157

Pejabat Pertanian Bahagian Betong

NamaHubungi
Petrus Kang
Pegawai Pertanian Bahagian
Petrus Kang
083-472005
083-472545
TEO CHONG HOWE
Penolong Pegawai Tadbir
TEO CHONG HOWE
083-472012
083-472545
Kenneth ak Gendang
Penolong Pegawai Pertanian
Kenneth ak Gendang
083-472046
083-472545
Dayang ak Ikom
Pembantu Tadbir
Dayang ak Ikom
083-472005
083-472545
Rozilah Bt Sarbini
Penolong Pegawai Pertanian/ Perolehan Bekalan
Rozilah Bt Sarbini
083-472401
083-472545
Rudy Isma bin HJ.Rahman
Penolong Pegawai Pembangunan Masyarakat/ Industri Asas Tani
Rudy Isma bin HJ.Rahman
083-472042
083-472545
Roslend ak Jin
Pembantu Pembangunan Masyarakat
Roslend ak Jin
083-472042
083-472545

Stesen Pertanian Bersepadu Layar

NamaHubungi
Ricky ak Mandi
Pegawai Menguasa/ Penolong Pegawai Pertanian
Ricky ak Mandi
083-471996
083-471996

Pejabat Pertanian Daerah Betong

NamaHubungi
Duat ak Gayok
Pegawai menguasa/ Penolong Pegawai Pertanian
Duat ak Gayok
083-472679
083-472685
Edon ak Stephen Lajang
Pembantu Tadbir/ Pentadbiran
Edon ak Stephen Lajang
083-472570
083-472685

Pejabat Pertanian Daerah Kecil Sepaoh

NamaHubungi
Jonathan Guroh ak Luat
Pegawai Menguasa/ Penolong Pegawai Pertanian
Jonathan Guroh ak Luat
083-473328
083-472685

Pejabat Pertanian Daerah kecil Debak

NamaHubungi
Goh Ai Sah
Pegawai Menguasa/ Penolong Pegawai Pertanian
Goh Ai Sah
083-464127
083-472685

Stesen Pertanian Ng. Lawih

NamaHubungi
Ronny ak Stephen
Pegawai Menguasa/ Penolong Pegawai Pertanian
Ronny ak Stephen
083-464127
083-472685

Pejabat Pertubuhan Peladang Kawasan Saribas (PPK Saribas)

NamaHubungi
Steven Lun ak Langidai
Pengurus Besar/ Penolong Pegawai Pertanian
Steven Lun ak Langidai
083-472346
083-472370

Pejabat Pertanian Daerah Pusa

NamaHubungi
Hanis Bin Amin
Officer In-Charge/ Assistant Agriculture Officer
Hanis Bin Amin
083-465120
083-472685

Pejabat Pertanian Daerah Kecil Maludam

NamaHubungi
Hassan bin Ali
Pegawai Menguasa/ Penolong Pegawai Pertanian
Hassan bin Ali
083-547271
083-472685

Pejabat Pertanian Daerah Saratok

NamaHubungi
Robert Mandau ak Graman
Pegawai Meguasa/ Penolong Pegawai Pertanian
Robert Mandau ak Graman
083-436128
083-437034
Nawai ak Tom
Pembantu Tadbir
Nawai ak Tom
083-436128
083-437034
Shaodah Bt Masli
Pembantu Pembangunan Masyarakat
Shaodah Bt Masli
083-438687
083-437034
Noor Asyila Bt Kipli
Penolong Pegawai Pertanian/ Perikanan
Noor Asyila Bt Kipli
083-436128
083-437034

Stesen Penyelidikan Sessang

NamaHubungi
Hang Tuah Amir
Pegawai Menguasa/ Penolong Pegawai Pertanian
Hang Tuah Amir
083-436128
083-437034

Pejabat Pertanian Daerah Kecil Roban

Tidak ada staf

Stesen Pertanian Ng. Budu

NamaHubungi
Iswandi Bin Junaidi
Pegawai Menguasa
Iswandi Bin Junaidi
083-436128
083-437034

Pejabat Pertubuhan Peladang Kawasan Kalaka

NamaHubungi
Faridah Bt Pauzi
Pengurus Besar/ Penolong Pegawai Pertanian
Faridah Bt Pauzi
083-436491
083-437226

Pejabat Pertanian Daerah Kabong

NamaHubungi
Sapini Bin Lupar
Pegawai Menguasa/ Penolong Pegawai Pertanain
Sapini Bin Lupar
083-411203
083-437034

Pejabat Pertanian Bahagian Serian

NamaHubungi
Gracia Siah anak Stephen Tipek
Pegawai Pertanian Bahagian
Gracia Siah anak Stephen Tipek
082-874021
082-875486
Rateng Ak Girid
Penolong Pegawai Pertanian/ Unit Pemnatuan
Rateng Ak Girid
082-874021
082-875486
Ena Anak Jarry
Pembantu Pertanian/ Pembangunan
Ena Anak Jarry
082-874021
082-875486
Laura Jacinta Anak Stephen
Laura Jacinta Anak Stephen
082-874021
082-875486
Monica Anak Ariyew
Pembatu Tadbir/ Pentadbir
Monica Anak Ariyew
082-874021
082-875486

Pejabat Pertanian Daerah Serian

NamaHubungi
Tedwin Ak Beti
Pegawai Menguasa/ Penolong Pegawai Pertanian
Tedwin Ak Beti
082-874021
082-875486

Stesen Pertanian Tebakang

NamaHubungi
Muhammad Jamil Bin Emi
Pegawai Menguasa/ Penolong Pegawai Pertanian
Muhammad Jamil Bin Emi
082-896218
NIL

Pejabat Pertanian Daerah Tebedu

NamaHubungi
Atai Anak Nyuleng
Pegawai Menguasa/ Penolong Pegawai Pertanian
Atai Anak Nyuleng
082-797217
NIL

Pertubuhan Peladang Kawasan Serian (PPK Serian)

NamaHubungi
Alex Anak Edward Daweb
Pengurus Besar/ Penolong Pegawai Pertanian
Alex Anak Edward Daweb
082-874063
082-876906

Pejabat Pertanian Daerah Siburan

NamaHubungi
Insol Ak Dempi
Pegawai Menguasa/ Penolong Pegawai Pertanian
Insol Ak Dempi
082-864220
082-864255

Pertubuhan Peladang Kawasan Siburan (PPK Siburan)

NamaHubungi
Victoria Anne Ak Nigel
Pengurus Besar/ Penolong Pegawai Pertanian
Victoria Anne Ak Nigel
082-862706
082-863297